Крем Шарлотт для прикраси торта - готуємо з покроковими фото

Цікаві рецепти

7 лютого 2016 р. 7593
Крем Шарлотт - масляний заварний крем. Часто використовується для прикраси тортів і прошарку бісквітів. Якщо правильно приготувати крем Шарлотт, то з допомогою кондитерського шприца можна красиво прикрасити торт, який нічим не буде відрізнятись від покупного.

Не у всіх крем виходить з першого разу, буває, виходить дуже рідким, іноді крем згортається. Такі проблеми виникають через недотримання простих правил, які можуть здатися незначними на перший погляд. Для того, щоб назавжди зрозуміти принцип приготування масляних кремів, давайте розберемося що до чого.

Крем Шарлотт використовується в багатьох знаменитих тортах, таких як, Київський торт, торт Політ, Празький торт, або просто для прикраси мафінів, обмежень немає :)

Рецепт сирного крему для тортів і капкейків, який також гарно тримає форму можна дізнатися тут
Інгредієнти

 • Жовток — 1 шт.
 • масло — 200 гр.
 • Молоко — 100 мл
 • Цукор — 200 гр.
 • Додатково може використовуватися

 • Какао — за необхідності
 • Ванільний цукор — за необхідності
 • Коньяк, ром — 1-2 ст. л

 • Процес приготування

  Давайте розберемося, коли масло потрібно розтоплювати на водяній бані або вогні, а коли залишити розтанути до кімнатної температури, яка різниця в цих процесах.

  Масло - це емульсія рідини і жиру, на 20% масло складається з рідини. Якщо масло розтопити - емульсія розпадеться. Якщо ви готуєте борошняні вироби, тісто може вимагатися обробка масла саме таким чином, але якщо ви працюєте з масляним кремом, масло потрібно тільки розм'якшувати шляхом охолодження до кімнатної температури. Якщо ви розтопіть масло, або, в розтануло масло додасте гарячий сироп, масло розтане, надавши додаткову рідину крему, крем вийде дуже рідким.

  насамперед, масло для крему Шарлот дістати з холодильника за годину до приготування, порізати на шматочки, залишити при кімнатній температурі.

  Далі потрібно зварити сироп, додати його в масло. Щоб правильно зварити сироп для крему Шарлот, потрібно жовток з'єднати спершу з молоком або водою, потім додати цукор і поставити на повільний вогонь, помішуючи. Якщо жовток з'єднати спершу з цукром, жовток згорнеться, крем не вийде.
  Не зменшуйте кількість цукру в кремі. По-перше, цукор в такій кількості є консервантом, що дозволяє зберігати крем, або виріб, кілька днів. По-друге, цукор дозволяє доводити молоко і яйця в сиропі до кипіння, тобто проводити термічну обробку без побоювання, що крем згорнеться.

  Суміш варити на невеликому вогні. Необхідно, щоб цукор розтанув. У деяких рецептах дають рекомендацію варити на водяній бані, але на водяній бані цукор не зможе повністю розчинитися, не вистачить температури. Суміш довести до кипіння і варити 1-2 хвилини, не давайте сильно кипіти, помішуйте, сироп повинен випарити частина рідини і загуснути. Остаточно сироп загустіє, коли повністю охолоне до кімнатної температури. Тут важливо не переварити сироп до дуже густих шматків, інакше крем зацукрувався.

  Як ми з'ясували вище, сироп важливо охолодити до кімнатної температури, як і масло. Ні в якому разі гарячий сироп не додають масло.

  Розм'якшене масло збивати 4-5 хвилин по пишності. На цьому етапі додають ванільний цукор і збивають до його розчинення.

  Сироп кімнатної температури невеликими порціями (буквально по 0,5 ч. л.) додавати в масло, яке продовжувати збивати міксером. Якщо додати занадто багато рідини, масло перестане правильно взаємодіяти, і вийде занадто рідкий крем. Після сиропу в крем додають коньяк, або екстракт, дуже маленькими порціями, постійно перемішують.
  В самому кінці додають какао або барвники.
  Зберігати крем в холодильнику можна 2-3 дні.

  І звичайно ж, використовуйте тільки найкращі продукти. Масло вище 82% жирності і перевірену марку какао, ці інгредієнти підводять найчастіше.  Рекомендуємо кулінарні рецепти:
  Додати коментар
  Ваше ім'я:  

  Напишіть слово "кухня" без кавичок